Як утеплити балкон самому і не допустити помилок: поради від практикуючих фахівців

Зміст статті:

 1. Як робити не варто
 2. Як підібрати матеріал
 3. Теплоізоляція статевого перекриття
 4. Теплоізоляція стін і стелі балкона

Квартири в містах коштують недешево. Багатьом сім’ям доводиться тулитися в одній або декількох кімнатах, простору не вистачає катастрофічно. В таких умовах просто необхідно використовувати площу балкона або лоджії.

Для чого пристосувати це приміщення — кожен вирішить сам. Але для початку потрібно розібратися, як можна самому утеплити лоджію або балкон.

Як робити не варто

Засклена лоджія не є гарантією збереження тепла в будинку.

Фірми, які займаються встановленням пластикових вікон, часто беруться і за скління балконів. Розхвалюючи свої конструкції, менеджери обіцяють, що після скління на балконі буде тепло. Цей рекламний хід не відповідає дійсності.

Якісні віконні системи — лише перший етап утеплення. Вікна не можуть зробити приміщення теплим.

Якщо не вийшло утеплити балкон заскленій конструкцією, господарі квартир беруться за опалення: виносять радіатор центрального опалення на лоджію. Батарея гріє, але тепло випаровується.

Будівельні норми забороняють виносити батареї центрального опалення на балкони і лоджії. Недотримання цих норм нерідко призводить до штрафних санкцій.

Можна також окремо утеплити підлогу на балконі, змонтувавши систему теплої підлоги з електропідігрівом. Такі підлоги зараз в моді. Але без комплексного утеплення всіх конструкцій балкона результату ви не досягнете. А ось ваші рахунки за електроенергію зростуть.

Як підібрати матеріал

У минулому особливого вибору утеплювальних матеріалів не було. Щоб здійснити утеплення балкона самостійно, використовували вату або керамзит. З часом вата намокав і комкалась. Мокрий утеплювач втрачав свої якості низької теплопровідності.

Для керамзиту доводилося готувати дерев’яну обрешітку. Матеріалу було потрібно багато, житлова площа балкона істотно зменшувалася. А ефект від таких конструкцій був, прямо скажемо, не істотний.

Як правильно вибрати утеплювач? Спочатку переконайтеся, що ви зможете конструкцію з такого матеріалу спорудити самостійно. Потім прорахуйте товщину листів утеплювача і розмір додаткових конструкцій для кріплення. На балконі і так небагато місця, а після утеплення його стане ще менше.

Ні в якому разі не купуйте горючі утеплювачі.

З верхніх поверхів до вас може залетіти тліючий недопалок. Вогонь з балкона зможе перебратися та в приміщення. Краще застрахуватися від таких випадків і спорудити надійний утеплювальну конструкцію.

Екструдований пінополістирол

Використання при теплоізоляції піноплекс. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплювач недорого коштує і прослужить довгий час. Саме плитами цього матеріалу утеплюють фасади багатоповерхових будинків.

Пінополістирол безпечний для здоров’я, його можна рекомендувати для утеплення внутрішніх стін.

Утеплити балкон плитами пінополістиролу не складно. Його кріплять до стін спеціальним клейовим складом, прикручують пластмасовими дюбелями.

Можна придбати плити утеплювача зі спеціальною сходинкою, які укладаються встик без зазору. Така утеплювальна конструкція дуже надійна і практично не пропускає тепла.

Плити утеплювача стійкі до навантажень, але легко розрізаються ножем, тому завжди можна вирізати смужку і прилаштувати її в кутку. Низька теплопровідність стирольного матеріалу обумовлена наявністю в товщі плити з повітрям комірок.

Матеріал не потрібно захищати від вологи.

Пінополіуретан

Утеплювач наноситься дуже швидко. Пінополіуретан розпорошується рівним шаром на будь-які поверхні. Піна заповнює дрібні порожнечі і тріщини. Після засихання пінополіуретан утворює рівний шар, непроникний для холоду і вологи.


Але як самому виконати всі роботи? Для виробництва і розпорошення пінного утеплювача доведеться придбати спеціальний агрегат. Купувати його для одного балкона ніхто не стане.

Обладнання для напилення пінополіуретану частіше використовують для утеплення великих поверхонь, наприклад, на промислових підприємствах. Для роботи буде потрібно бригада робітників і вантажний транспорт.

Пенофол

Дуже ефективний утеплювальний матеріал на основі спіненого поліетилену. Всередині утеплювального матеріалу знаходяться запаяні поліетиленом бульбашки повітря.

Важлива частина робіт — посилення парапету. Натисніть на фото для збільшення.

Зовнішня оболонка пінофол з обох боків покрита алюмінієвою фольгою. Матеріал не пропускає вологу і відображає тепло.

Як утеплити лоджію пінофолом? Матеріал випускають в рулонах. Спочатку його ріжуть на смужки. Потім смужки клеять двостороннім скотчем до стін або стелі. Місця стиків ретельно проклеюють тим же скотчем.

Пенофол може застосовуватися самостійно, може комбінуватися з іншими утеплювачами — плитами з пінополістиролу.

Підготовчі роботи

Тепер опишемо, як і в якій послідовності самому утеплити балкон. Нам потрібно спорудити такий утеплювальний пиріг, який виключить витоку тепла. Спочатку потрібно переконатися в міцності парапету, який буде тримати віконні системи.

Якщо замість парапету на балконі залізні прути, підпірні стінки доведеться спорудити.

Як самому побудувати надійний парапет? Для цього просто кладуть стінку з цегли чи піноблоків. Блоки трохи легше і краще справляються з теплоізоляцією.

Коли парапет готовий, запрошуйте майстрів для скління балкона. Нічого особливого вигадувати не потрібно. Краще замовити двокамерні склопакети, ПВХ профіль.

В місцях прилягання різних конструкцій залишаться щілини, зафарбовуємо їх монтажною піною.

Якщо лоджія або балкон будуть поєднуватися з кімнатою, на цьому етапі можна зламати зайві конструкції

Теплоізоляція статевого перекриття

Схема теплоізоляції підлоги. Натисніть для збільшення.

Щоб надійно утеплити балкон, насамперед потрібно розпочати роботи з підлоги. Бетонна плита самостійно не зможе перешкоджати витоків тепла.

Бетон нагрівається в літні місяці і охолоджується взимку. В її товщі проходять дрібні тріщини і капіляри, за якими може рухатися волога. Тому плиту потрібно обов’язково обробити влагоизоляционными матеріалами.

Загальна послідовність робіт:

 1. спочатку заповнюємо щілини герметиком;
 2. бетонну плиту і нижню частину стінок промазуємо гідроізоляційної мастилом (рідкої гумою);
 3. тепер виконується стяжка, щоб вирівняти поверхню, можна використовувати матеріали для підлог, що самовирівнюються;
 4. можна поверх стяжки насипати невеликий шар керамзитового матеріалу;
 5. тепер настала черга для укладання плит утеплювача;
 6. всі стики між плитами проклеюють скотчем, порожнечі заповнюють крихтою пінопласту або піною;
 7. поверх утеплювальної конструкції укладають покриття для підлоги (лінолеум, ламінат).

Якщо використовувався ватний утеплювач, його доведеться додатково закрити паронепроникними плівками або фольгою. Коли волокна намокнуть, вата помнеться, з’являться порожнечі, конструкція не зможе виконувати своє завдання.

Існують і інші варіанти кріплення утеплювального пирога:

 1. плиту очищають від сміття і оберігають від вологи плівками або мастикою;
 2. безпосередньо на плиту клеять або прикручують плити пінополістиролу;
 3. поверх утеплювача укладають листи спіненого поліетилену, який не пропускає вологу і відображає тепло;
 4. всі стики ретельно ізолюються.

Якщо ви роздумуєте, як самостійно утеплити балкон, спробуйте зупинитися на цьому варіанті. Після закінчення робіт на балконі стане помітно тепліше.

Багато господарів квартир вважають за краще діяти по-старому і використовують для утеплювальних робіт дерев’яні конструкції:

 1. дерев’яні бруски розрізають на шматки, співвідносні з розмірами балкону;
 2. на підлозі споруджують решетування з дерева, прикручуючи лаги до бетону;
 3. всередину решетування закладають плити пінопласту або насипають керамзит.

Описана конструкція не цілісна. Дерево проводить тепло. Тому дерев’яні балки взимку перетворюються в містки холоду, по яких тепло випаровується на вулицю.

Теплоізоляція стін і стелі балкона

Схема теплоізоляції стін лоджії. Натисніть для збільшення.

Стіни можна ізолювати тими ж матеріалами, які використовувалися для підлоги. Всі тріщини і вм’ятини потрібно піною задути.

Якщо плити утеплювача будуть клеїтися до стінки, потрібно забезпечити максимально рівну поверхню. На кривій стіні плита ляже нерівно, тепло буде йти.

Іноді на стінах балкона виступають деталі арматури. Залізо чудово проводить тепло, тому його також потрібно прикрити.

Якщо невеликий виступ, в пінополістиролі можна вискоблити невелику ділянку. Тоді плита ляже рівно.

Для кріплення плит можна придбати спеціальну клейову мастику. Плиту змащують і притискають до стіни.

Потрібно постаратися нанести побільше клею поряд з краями плити. Тоді мастика видавиться при натисканні і заповнює проміжки між плитами.

Якщо стіни нерівні, тоді утеплювач слід додатково фіксувати пластиковими дюбелями з розширеними голівками. Дюбелі розташовують в центрі і по краях плит.

Стельове перекриття можна ізолювати аналогічним чином. Якщо сусід зверху вже утеплив стать свого балкона, утеплювальну конструкцію на стелі можна і не мурувати. І стінку, суміжну з житловою кімнатою, також не варто зашивати утеплительными матеріалами.

Вентиляція

Ми розповіли, як утеплити лоджію самостійно. Тепер потрібно перевірити роботу вентиляції. До утеплення вся волога знаходила вихід із приміщення, проникаючи через стіни.

Коли стінки квартири і балкони утеплені, пар буде накопичуватися в приміщенні, конденсуватися і приводити до псування меблів. З’явиться цвіль, потім грибки.

Потрібно перевірити роботу витяжки, частіше відкривати вікна, поставити кондиціонер. Поруч із плитами утеплювача варто залишати невеликий зазор, щоб циркулююче повітря забирав пар і відносив його назовні.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.