Як утеплити підлогу на лоджії: як зробити утеплення своїми руками

Зміст статті:

 1. Який утеплювач віддати перевагу?
 2. Проведення робіт з утеплення підлоги лоджії

Будь домовитий хазяїн мріє перетворити цю частину квартири в максимально функціональне приміщення. Щоб там могли вільно грати діти, була можливість організувати вечірні посиденьки, а то й оформити робоче місце. Але на шляху реалізації такого задуму лежать практичні труднощі, одна з яких — утеплення підлоги лоджії, щоб не боятися застудитися, стоячи там, і не змушувати себе та членів сім’ї виходити на неї виключно в тапочках. Однак перед тим як утеплити підлогу на лоджії, необхідно визначитися з матеріалом.

Який утеплювач віддати перевагу?

В цьому випадку потрібно розглянути найпоширенішу на ринку продукцію:

Пінопласт — такий утеплювач підкуповує багатьох саме своєю дешевизною, а також малою вагою, що робить його монтаж простим і зручним. Придбати його можна в аркушах, товщина яких коливається від 2 до 10 см. При утепленні з листів вирізаються потрібні шматки, які укладаються між лагами. Далі залишилися зазори і щілини заливаються монтажною піною, а в кінці монтується покриття підлоги.

Пенофол — його виготовлення відбувається на основі спіненого поліетилену, а також фольги. Крім відмінних теплоізоляційних якостей, він має ще й відмінними звуко — і гідроізоляційними показниками. Придбати можна як одно-, так і двосторонній матеріал. Високі технології у виробництві пінофол проявилися в його малій товщині — вона складає 3, 5-10 мм. Це значною мірою економить простір.

Утеплювач для підлоги лоджії — пенофол. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплювач для підлоги лоджії — пінопласт. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплювач для підлоги лоджії — мінеральна вата. Натисніть на фото для збільшення.

Пенофол необхідно укладати тільки з піноплекс, а для фіксації матеріалу застосовується скотч (алюмінієвий).
Піноплекс — це пінополістирол (екструдований). Крім відмінних теплоізоляційних характеристик у нього хороші показники паропроникності. Піноплекс дуже зручний в укладанні, володіє малою вагою і хімічно інертний. Товщина листів фіксована — 2, 3 або 5 див. Даний матеріал дорожче інших.
Утеплення підлоги на лоджії допомогою укладання дерев’яного покриття. Натисніть на фото для збільшення.

Мінеральна вата — зовні вона схожа на звичайну вату. Цей матеріал отримують в результаті розплавлення, витягування і охолодження скловолокна (або базальтового волокна) з подальшим дробленням. Така вата непогано зберігає тепло і відштовхує воду.Купить її можна в листах або рулонах, так і укласти в будь-який кут і щілину праці не складе. Але в роботі варто бути обережним — ця вата колеться.

Дерево — утеплення підлоги на лоджії допомогою укладання дерев’яного покриття є найбільш простим рішенням. Зазвичай використовується шпунтована або обрізна дошка. Бажано купувати хвойні породи дерева — такий матеріал добре протистоїть волозі, а ще дешевий.

Укладання дощок може відбуватися як на лаги, так і безпосередньо на бетонну підставу. Не заважає зробити підлогу з нахилом (досить невеликим), щоб вода стікала з нього. Щоб підлога прослужив якомога довше, потрібно засклити лоджію, в крайньому випадку, спорудити навіс. Така захист від опадів укупі з вентиляцією знизу (коли використовуються лаги) забезпечить тривалу схоронність покриття.

Не варто застосовувати фанеру. Натисніть на фото для збільшення.

Що не варто застосовувати, так це фанеру. Подібне покриття недовговічне, особливо в умовах попадання опадів і перепадів температур. Можна використовувати ламіновану фанеру (вологостійку), але й вона довго не протримається.
Плитка — цей варіант підходить лише в деяких випадках. Якщо просто укласти керамічну плитку на шар клею, то ніякого відчутного ефекту в плані теплоізоляції це не дасть. Причина — відсутність часу в самій плитці. Але ситуацію частково можна змінити, якщо прокласти утеплювач, поверх якого монтувати лаги, а на них набити водостійку фанеру. На неї вже клеїться плитка — це дасть певний ефект. Також його можна досягти, якщо перед укладанням кераміки нанести на основу т. н. «теплу» штукатурку. Але все це напівзаходи.

У випадках, коли планується скління лоджії, є можливість реалізувати схему утеплення на основі бетонної стяжки з подальшим облицюванням. Коли створюється опалювальна лоджія — нерідко замовляють «тепла підлога».

Деякі плитку укладають прямо на пінопласт, змонтований врівень з гребенями-лагами з бетону. Але це закінчується розбитою керамікою, через пустот під покриттям. Єдине рішення — укласти листи пінопласту так рівно, щоб плитка лягала безпосередньо на них. Тільки так можна домогтися прийнятної опори.

Проведення робіт з утеплення підлоги лоджії

Перед тим як приступити до роботи, потрібно запастися інструментами та матеріалами, зазначеними нижче:

 • монтажна піна (балон);
 • бруси;
 • пенофол (рулон);
 • листи фанери або ДСП;
 • саморізи;
 • пінополістирол;
 • лобзик (електричний);
 • дриль;
 • ніж (будівельний);
 • перфоратор;
 • олівець або маркер;
 • рулетка.

Спочатку потрібно ретельно очистити поверхню (краще скористатися пилососом). Після цього можна починати укладання першого тонкого шару утеплювача (5 мм). Його укладання відбувається по всій площі підлоги з мінімальною кількістю швів в кутах утеплювач необхідно підрізати. Далі всі стики і шви пропениваются, так само як і весь периметр лоджії. За такою ж схемою працюють і з другим шаром утеплювача.

Надалі рулеткою вимірюється ширина приміщення, після чого випилюються і укладаються бруси (крок в 50 см між поперечними). Відступ від стін — не більше 10 див. Далі бруси фіксуються (по 4 саморіза на кожен), але кінцеві вкручуються не ближче 10 см до краю бруса. У цьому випадку використання рівня необов’язково.

Схема утеплення лоджії. Натисніть на фото для збільшення.

Схема утеплення лоджії пінопластом і піноплекс. Натисніть на фото для збільшення.

Далі, орієнтуючись на товщину брусів, укладають пінополістирол. В цілому його товщина складе від 30 до 50 мм. Необхідно домагатися, щоб теплоізоляційний матеріал ставав врівень з дерев’яними брусами, а також максимально щільно заповнював усі отвори. Кількість щілин варто зводити до мінімуму, а решта потрібно ретельно запінити.

Далі відбувається укладання пінофол, який відрізається шматками необхідного розміру. Для визначення його параметрів необхідно додати 40 см до довжини лоджії. На підлогу він укладається фольгированной частиною вгору. Коли частина підлоги залишається без покриття (особливості конфігурації приміщення), на неї вкладається ще один відрізок, але тільки внапуск.

Після укладання утеплювача слід вирівнювання підлоги поздовжніми брусами з подальшою установкою фанери.

Інструкція з укладання утеплювача з подальшим монтажем дерев’яної підлоги

Крок 1

Перед тим як утеплити підлогу на лоджії, потрібно ретельно вирівняти бетонну основу, після чого на нього вкладається поліетиленова мембрана (гідроізоляційна).

Крок 2

Далі слід монтаж лад. Необхідно враховувати, що потреба в них є не завжди (в силу обмеженої площі лоджії). Якщо ж необхідна установка, рекомендується дотримуватися крок у 50 див.

Крок 3

Необхідно заповнити весь простір між лагами утеплювачем або вирізаними і підігнаними пінопластовими плитами. Головне — відсутність значних зазорів і порожнеч між лагами і ізоляційними матеріалами. Для досягнення такого ефекту можна точно виміряти і вирізати пінопластові плити, засипати порожній простір пінопластової крихтою або застосувати пінополіуретан. Останній не тільки закриває будь-які щілини, але і надійно фіксує пінопласт.

Кріплення лаг підлоги до бетонної стяжки (схема). Натисніть на фото для збільшення.

Укладання лаг з кроком 50 див. Натисніть на фото для збільшення.

Укладання утеплювача. Натисніть на фото для збільшення.

Крок 4

Укладання гідроізоляційного шару на лаги. Але це необов’язкова умова.

Крок 5

Зашивання підлоги терасної або дошкою, або ж фанерними листами. Деформаційний шов необхідно залишити біля стін і закрити його плінтусом.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.