Як відігріти замерзлий водопровід своїми руками

Часто суворі зими доставляють нам багато проблем. Сьогодні в приватних будинках, і навіть в багатоквартирних будівлях, може замерзнути водопровід. Чи є спосіб його відігріти самостійно?

Причини

Однією з основних причин промерзання водопроводу, вважається закладення труби, що не перевищує глибину замерзання землі. Усі року різні. Так, в одну зиму земля може замерзнути на 1,5 метра, а ось вже в наступному році — на 2,5 метра. Тому, згідно будівельним нормам, глибина закладення труби береться на 0,5-1 метр нижче середньостатистичної. Про середньостатистичної глибині промерзання землі ви можете дізнатися в довідниках або використовуючи цю картку:

Пересічна глибина промерзання грунту в Росії

Ще однією причиною замерзання водопроводу є холодне підпілля, коли з підвалу «гуляє вітер». Це виникає з-за того, що через віддушину надходить холод, або миші прогризли все, що можна в шлаконасыпном будинку. Також, вода в колодязі може замерзнути і тому, що нещільно закритий люк, або спочатку колодязь був неправильно спроектований.

Таким чином, якщо проблема існує, рекомендуємо скористатися нашою мега-інструкцією: монтаж водопроводу на дачі і в будинку, яка допоможе вам зробити все правильно.

Як відігріти замерзлий водопровід?

При легкому промерзанні навіть побутовий фен може вирішити проблему

Якщо у вашому будинку труби замерзли ще на самому на вводі, то вам пощастило. Запасіться терпінням і озбройтеся феном(у разі легкого промерзання), якщо є доступ до труби. Якщо труба замерзла дуже сильно(наприклад на сильному морозі), то мова йде про будівельному фені. Також можна скористатися підручними засобами для відігрівання водопроводу (тепловентилятором або побутовим феном якщо промерзання мінімальне). Вважається, що півсправи зроблено, якщо з’являється зазор між стінками і льодом. Залишиться поспостерігати і, якщо необхідно, прогріти місця поворотів, звужень, входи в фітинги. Там можуть застрявати крижинки.

Але це при самому вдалому випадку. Ось коли замерзла труба розташовується під землею, доведеться докласти чимало зусиль.

Для цього знадобиться металопластикова труба невеликого діаметру або жорсткий шланг. Всередину проштовхуватися рятівний кінець до упору в крижану пробку. Після цього заливається гаряча вода в трубу. Краще, якщо це буде міцний соляний розсіл. Знадобляться ємності, так як буде витікати тала вода з водопроводу. Її доведеться кудись збирати. Якщо води виявиться багато, можна організувати і безперервну подачу окропу. Таким чином можна відігріти водопровід у приватному будинку, де труби замерзли саме під землею.

Коли не вдається самостійно впоратися з замерзлим водопроводом, доведеться викликати фахівців. Вони мають у своєму розпорядженні спеціальним обладнанням, що дозволяє прогрівати труби, що знаходяться навіть під землею.

Після вдалої процедури проблема сама собою не зникне. Водопровід в приватному будинку доведеться переробити так, щоб в майбутньому такого не відбувалося.

Після розморожування можна застосовувати тимчасову міру: у сильні морози постійно повинна текти маленька цівка води. У цьому випадку рахунки за воду буде досить помітними, але ймовірність повного замерзання труби зменшиться.

© 3117 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.