Як відремонтувати бачок унітазу і деякі причини його поломок

Коли проект житлового приміщення містить комфортний облаштований туалет, оснащений останньою моделлю унітазу, — це, безумовно, суттєвий плюс в житті власника нерухомості. Однак висока ступінь комфорту таких приміщень досягається, крім усього іншого, завдяки своєчасному та ефективному обслуговуванню сантехнічних пристроїв і пристосувань — припустимо, того ж унітазу.

Протікає бачок унітазу: причини і види дефектів

Внутрішній дефект

Момент дійсно неприємний — як з точки зору зручностей, так і через марнотратного використання ресурсів. Незручності, в даному випадку, проявляються у вигляді постійно сприйманого на слух звучання «дзюркотливого струмочка», а марнотратство ресурсів — у вигляді безконтрольного витрати води. Несправність відноситься до розряду внутрішніх дефектів і, як правило, не загрожує глобальним затопленням.

Причинами такого дефекту зазвичай стають:

 • несправність вхідного запірного клапана
 • втрата герметичності гідравлічного затвора
 • збій в роботі механізмів переміщення клапанів

У першому випадку, коли бачок унітазу протікає через несправності вхідного запірного клапана, визначити поломку можна просто. Для цього відкривається кришка зливного бачка і оглядається запірний клапан. Якщо спостерігається постійна протікання води через клапан навіть за умови заповненого бачка, швидше за все, зносилася гумова вставка запірного поршня. Знос стає причиною нещільного прилягання гуми до площини вхідного отвору. Мережна вода проникає у бачок і через переливну трубку далі в систему.

Між тим, причиною нещільного прилягання гумової вставки може бути також утворення оксидів і забруднень у системі важелів і, як наслідок, порушення функцій останніх. Усуваються несправності шляхом заміни гумової вставки і очищенням системи важелів від забруднень.

Другого випадку, пов’язаному з втратою герметичності гідравлічного затвора, також передують освіти грязьових скупчень, наявність оксидів, а також поява дефектів гумової груші. Вода, що подається з мережі, все-таки не відрізняється ідеальною чистотою, як і хімічний склад рідини, залишає бажати кращого. Саме ці фактори часто приводять герметичності, і бачка унітазу протікає в тому місці гідрозатвори, де гумова груша входить в отвір, розташований на дні зливного бачка.

Розгерметизація може бути спровокована і неякісною роботою механізму, відповідального за посадку або підйом гумової груші. При такому розвитку подій, потрібно провести роботу з очищення внутрішньої області бачка унітазу, прочистити (промити) всі вузли механізму управління грушею, при необхідності замінити грушу.

Для третього варіанту, коли відзначається збій у роботі механізмів руху важелів, причинами можуть стати забруднення або ж поломка (знос) якоїсь окремої деталі, наприклад, штифта в точці спряження важеля і штовхача на запірному клапані. Такі несправності локалізуються уважним оглядом всієї системи важільного механізму. Дефект усувається шляхом заміни зношених деталей на деталі свідомо справні.

Зовнішній дефект

Дефекти унітазів, призводять до протікання води за межі сантехнічної системи, розглядаються вже як більш серйозні. Воно й зрозуміло: затоплення власної квартири,а, тим більше, сусідської житлової площі — це не найкращі моменти в житті.

Вода, що надходить всередину унітазу, здатна проникати за межі системи тільки з причини розгерметизації системних сполук. До цих сполук відносять:

 • лінія подачі води від централізованої мережі до накопичувального бака унітазу
 • лінія, що з’єднує накопичувальний бак з «горщиком» унітазу
 • лінія, що з’єднує «горщик» і систему каналізації

Звичайно ж, не виключаються й такі моменти, як фізичні пошкодження корпусу зливного бачка і «горщика». Ці елементи зроблені на основі санфаянса, і за умови грубих фізичних впливів, такі пошкодження, як тріщини, сколи, пробоїни, — явища цілком можливі. Зазвичай в таких випадках питання «як відремонтувати бачок унітазу» вирішується повною заміною пошкодженого елемента.

Як відремонтувати бачок унітазу, якщо він тече

Ремонт лінії подачі води в бак

До цієї дільниці відносяться:

 • відрізок трубопроводу (зазвичай гнучкий шланг) від центральної мережі до зливного бачка
 • запірний кран, відсікаючий лінію унітазу від центральної мережі
 • запірний клапан, що регулює набір води в бак
 • сполучні вузли

Частими причинами протікання тут є:

 1. пробій прокладок в місцях з’єднувальних вузлів,
 2. порушення герметичності в тій області зливного бака, де встановлений запірний клапан,
 3. втрата герметичності сальника запірного крана.

Не потрібно довго думати про те, як відремонтувати в даному випадку бачок унітазу, так як майже кожна несправність вимагає заміни прокладок і сальників.

До речі, не варто чекати, коли де-небудь порве. Слід періодично (як мінімум, раз на рік) перевіряти всі елементи і періодично замінювати сальники і прокладки. Запірного крану необхідно приділяти особливу увагу — регулярно перевіряти якість відсічення.

Ремонт лінії «накопичувальний бак — «горщик» унітазу»

На даній ділянці критичним елементом вважається натискна гумова муфта, за допомогою якої з’єднуються зливний бачок і чаша унітазу. Муфта рідко виходить з ладу, але такі моменти іноді трапляються. Як правило, причина — тривалий термін служби і втрата матеріалом (гума) своїх міцнісних властивостей. Гумова муфта просто висихає і розтріскується. У кінцевому підсумку утворюється місце течі. Метод ремонту — заміна муфти.

Ремонт лінії ««горщик» унітазу — система каналізації»

З’єднання з каналізаційної лінією, зазвичай, виконується за допомогою спеціального «спуску» — пластикової труби, один кінець якої герметично насаджується на висновок, наявний на унітазі, а другий на відведення центральної каналізаційної системи. Цей елемент також досить рідко виходить з ладу. Правда, на практиці спостерігаються випадки, коли причиною розриву «спуску» стає неправильний монтаж унітазів. В результаті пластикова труба натягується на відводи з зусиллям і через певний час, не витримавши навантаження, лопається. Цей момент слід враховувати, якщо мова йде про монтаж унітазу.

© 3270 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.