Як встановити розетку із заземленням або перенести : вибір висоти, збірка настановної коробки і монтаж розеток своїми руками

установка розеток

Ми вже й не можемо собі уявити життя без електрики. З кожним роком все більше і більше з’являється різних побутових приладів і пристосувань, що працюють від електрики. Наші будинки наповнюються «розумними» приладами, що полегшують наше життя. Але підчас в існуючих квартирах старих планувань не вистачає передбачених за проектом розеток, і доводиться робити додаткову розводку і встановлювати додаткові точки підключення. Та й у нових квартирах і будинках слід ретельно прорахувати необхідну кількість і зручне розміщення розеток, що б уникнути надалі трійників і подовжувачів.

Установка розеток на кухні і в кімнаті : монтажна коробка (стакан) і вибір оптимальної висоти

Розетки бувають зовнішніми (накладними) і внутрішніми. Зовнішні встановлюються безпосередньо на стіну, частіше в приміщеннях з відкритою електропроводкою, де підвищені вимоги до пожежної безпеки (дерев’яні будинки, лазні), або там, де вже виконано ремонт, і прокладка додаткового кабелю можливе тільки в кабель-каналі по стіні. Внутрішні монтуються в настановну коробку для розеток, заглиблені в стіну в гніздо, зроблене коронкою по бетону перфоратором і зафіксовану за допомогою гіпсу. Установка таких точок проводиться після розводки електрокабеля по всіх приміщеннях.

как установить розетку

установка розеток

монтаж розетки

Перед покупкою розеток зробіть правильний розрахунок їх кількості. Продумайте, в яких місцях будуть встановлені електроприлади, намалюйте схему розміщення меблів.

На кухні, крім холодильника і мікрохвильовки, встановлюють електроплити чи газові варильні панелі з електророзпалом і електродуховкою, примусову витяжну систему, посудомийну машину, стаціонарно розташовані електроприлади. Часто на кухні розміщують телевізор і пральну машину. Не забудьте зробити кілька додаткових точок для включення дрібної побутової техніки і пилососа для прибирання приміщення. Можливо, при ремонті вам доведеться виконати перенесення розеток, які встановлені не в тих місцях, які вам зручні.

Проведіть такий же ретельний аналіз по наявності споживачів електроенергії і в інших кімнатах. Наприклад, у вітальні можна передбачити електророзетку у верхній частині стіни під стелею для включення новорічної гірлянди, якщо ви маєте намір вішати її по периметру кімнати. Не забудьте про включення портативного обладнання, зарядки мобільного телефону, фотоапарата та ін

Отже, схема складена, кількість точок визначено, кабель прокладений. Як правильно встановити розетку ?

Кілька слів про висоту встановлення розеток. За нашими нормами вони завжди встановлювалися на висоті 800-900 мм від рівня підлоги. Європейські стандарти змінили наш погляд на це питання, тепер прийнято встановлювати їх на відстані 300 мм від центру точки підключення до підлоги, або в загальній рамці з вимикачами на висоті 800-900 мм від підлоги. Але висота установки вимикачів, а, отже, і розеток може змінюватися індивідуально.

Як перенести розетку, правильно зібрати її, провести додаткову, зробити подвійну або потрійну

Зовнішня розетка представляє собою короб, що приховує всередині механізм, короб кріпиться до стіни. Внутрішня ж встановлюється в монтажну коробку під розетку і закривається декоративною накладкою, яка зазвичай прищелкиваются до механізму або прівінчівается. Приступаючи до роботи, відключіть подачу струму в квартирі, переконайтеся в його відсутності індикатором напруги.

Провід електропроводки повинні виступати за межі монтажної коробки на 5-8 см. Їх необхідно зачистити ножем на 1 см. Фіксуємо дроти, зазвичай це притискні клеми. Потім надійно фіксуємо механізм, що б при висмикуванні вилки не вирвати розетку. Кілька розеток, установлених на стіні, об’єднують єдиної рамкою : здвоєною, строєної або на більшу кількість точок.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.