Як зробити правильно камін в дерев’яному будинку ?

kak-sdelat-pravilno-kamin-v-derevyannom-dome

Камін в будинку- це тепло живого вогню, особливий настрій в інтер’єрі, задушевні розмови і неповторна атмосфера затишку. Але, крім виключно лірично- романтичних достоїнств, камін представляє собою ще й технічно складну конструкцію. Його пристрій вимагає грамотного і професійного підходу.

Оптимально, звичайно, коли камін спочатку внесений до проекту, наприклад, коли будується будинок під ключ- у такому випадку архітектор відразу ж передбачає всі необхідні системи та заходи безпеки.

У вже побудованому будинку процес пристрою каміна може ускладнюватися початковими умовами, але рідко коли взагалі неможливий. Варіантів розміщення каміна достатньо, щоб за допомогою фахівця підібрати відповідний, який відповідатиме за потрібне критеріям.

У дерев’яних будинках є свої нюанси пристрою каміна, і головний з них- це підвищені вимоги до пожежної безпеки. У таких будівлях часто з дерева виконані не тільки стіни, а й перекриття, і підлоги. Тому існує певний ризик, якщо при виборі, проектуванні і монтажу каміна не дотримуватися всі технічні правила. Вкрай важливо, щоб і сам будинок був побудований за всіма вимогами безпеки та надійності- наприклад, як продумані до дрібниць дерев’яні будинки компанії ВЕКОДОМ.

Особливості каміна в дерев’яному будинку

Камін може мати як переваги, так і недоліки, які часто, на жаль, не розглядаються як належні. У дерев’яному будинку до таких нюансів слід віднести :

пожежонебезпека, особливо якщо будівля стара і дерево не оброблено сучасними просоченнями, що сповільнюють загоряння ;

вага каміна і димаря, який може бути занадто важким для дерев’яних перекриттів ;

обмежені можливості проживання у невеликих приміщеннях, якщо там не був передбачений камін заздалегідь, а також складності з пристроєм вбудованого в стіну каміна ;

осаду будинку внаслідок неправильної установки каміна.

Всі ці складнощі цілком вирішувані при грамотному підході. Так, важливо правильно вибрати місце розміщення: біля стіни, в кутку або окремим островом.

З точки зору безпеки острівної камін для дерев’яних будівель переважніше, але от розміри кімнат часто не дозволяють подібного. Біля стін з дерева теж не можна влаштувати камін- необхідно добудувати додаткову з цегли або каменю, щоб забезпечити надійний захист від загоряння.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.