Яка покрівля найбільш безпечна при дощовому зборі води

Прагнучи організувати свій заміський ділянку і облаштувати розташований на ній будинок якомога комфортніше, затишніше і в теж час економніше у витратах на утримання, багато господарів налагоджують збір дощової води з покрівлі будівель, виконуючи монтаж водостічної системи. Як правило, така вода використовується для поливу рослин на ділянці і вважається екологічно чистою. У регіонах, де проблема з прісною водою стоїть досить гостро, населення навіть зобов’язують збирати дощову воду на законодавчому рівні (наприклад, на Кіпрі).

У зв’язку з цим у багатьох виникає цілком обгрунтоване занепокоєння про безпеку використання води після контакту з матеріалом покрівлі, за яким вона стікає з даху. Адже шкода здоров’ю може нанести навіть полив забрудненої небезпечними сполуками водою городніх грядок. Під натиском все зростаючого інтересу цим питанням змушені були спантеличитися співробітники Texas Water Development Board, оскільки в Техасі збір і акумуляція дощової води для господарських потреб досить широко поширене явище.

Детальні дослідження властивостей води до і після контакту з різними покрівельними матеріалами показали, що власникам будинків з покрівлею з цементно-піщаної черепиці або металочерепиці турбується не про що. До речі, водостічні системи купити краще з металу, вони як і металочерепиця не впливають негативно на дощову воду.Даже розташовані на даху панелі сонячних батарей не мають негативного впливу на стікають після дощу потоки води. А от після бітумної черепиці у воді спостерігалася перевищує норму значення концентрації розчиненого органічного вуглецю (dissolved organic carbon — DOC). Його зміст підвищується і при стоці по критій алюмінієм даху, але не так значно.

Яка покрівля найбільш безпечна при дощовому зборі води

Самі по собі наявність розчиненого органічного вуглецю ненебезпечно і звичайно в тій чи іншій концентрації присутні в питній воді. Однак у воді з підвищеним вмістом DOC під дією ультрафіолету або контакту з хлорсодержащими сполуками можуть утворитися канцерогенні речовини в небезпечних концентраціях, що збільшує ймовірність виникнення онкологічних захворювань.

Якщо порівнювати за ціновими характеристиками, то безсумнівно, лідером тут буде металочерепиця. Цей вид покрівлі фахівці у всьому світі вибирають за його екологічність, безпека, довговічність, простоту монтажу, великий вибір варіантів покриттів і кольорів.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.