Японські штори (фото): штори в японському стилі для кухні, вітальні, спальні

японские шторы на кухне

->

->

Кожен стиль має свої особливості. Навіть по одному характерному елементу декору можна визначити, до якого стилю відноситься інтер’єр. Характерною рисою мінімалізму є моделювання світла і простору за допомогою мінімально необхідних для цього предметів. Одним з таких предметів є штори- панелі, які прийшли до нас з Японії. Їх використовують і для регулювання світлового потоку і для розділення внутрішнього простору.

Японський мінімалізм є найбільш характерною різновидом цього стилю і не випадково, що багато предметів з Країни Вранішнього Сонця застосовуються дизайнерами для реалізації своїх рішень. Для створення стилю не потрібно великої кількості елементів, тим більше, якщо мова йде про мінімалізмі. Досить встановити японські штори для вітальні і додати ще кілька предметів, і можна створити неповторну атмосферу, яка настроює на філософський лад і неспішну бесіду з рідними та друзями.

Японські штори в інтер’єрі для розділення кімнати : штори японські- панелі

Основне призначення панелей- регулювання рівня природного освітлення. Це досягається за рахунок повного або часткового перекриття віконних прорізів. Однак тільки цим їх функції не обмежуються. Використання японських штор для розділення кімнати надає прекрасну можливість для організації внутрішнього простору, що особливо важливо при багатофункціональному використанні приміщення. Це дає можливість не тільки візуального, а й фізичного поділу на різні зони і робить інтер’єр більш цікавим і комфортним.

японские шторы в столовой

цветные шторы в японском стиле

японские шторы в гостиной

Наприклад, застосувавши японські штори для кухні, можна виділити зону їдальні. І хоча це дещо зменшить обсяг, але зате « відсіче » зону готування і допоможе зосередитися тільки на бесіді з близькими і прийомі їжі. А камерність обстановки тільки додасть затишку. Використовувати цей елемент можна і в інших приміщеннях. У вітальні його можна застосувати для виділення зони перегляду телевізора, знайдеться японським шторам місце і в дитячій кімнаті для різностатевих підлітків.

Можливості, які надають штори- панелі для оформлення інтер’єру, надзвичайно великі. Дивно, як за допомогою всього декількох елементів і одного руху руки можна перетворити приміщення, зробити його темніше або світліше, більше або менше, залежно від того, яку функцію вона має виконувати в даний момент. У нас ви можете подивитися ці та інші варіанти використання в інтер’єрі штор в японському стилі, фото деяких типових рішень прикладені до статті.

Дизайн японських штор : тканина і механізм для штор в японському стилі

Конструкція японських панельних штор досить проста і складається з полотен, обважнених знизу і карнизів- напрямних, по яких ці полотна переміщаються. Це створює відчуття, що переміщуються не полотно, а цілісний екран або ширма. Втім, конструкція класичних японських штор-панелей була саме такою. Полотна можуть переміщатися відносно один одного по паралельних напрямних, і це збільшує кількість варіантів їх взаємного розташування. Використання як заповнення тканин різної щільності дає додаткові можливості для регулювання.

Про тканини для японських штор варто сказати окремо. У звичайних ширмах для цього використовували рисовий папір, тканини почали застосовувати пізніше. У сучасних шторах- панелях використовують полотна різної щільності, від легких тюлевих до гобеленових. Мінімалізм передбачає великої кількості деталей і різноманітності кольорів. Полотна мають монохромне колірне рішення. Як доповнення може бути використано зображення ієрогліфа, квітів або птахів, характерних для японського живопису.

Найпростіші конструкції можуть мати одну направляючу і зрушуватися вручну. Є й більш складні варіанти з двома або більшою кількістю напрямних і електромеханічний привід з дистанційним управлінням. Використовуючи такий складний пристрій, можна не встаючи з місця перемістити панелі і добитися іншого колірного рішення інтер’єру, подібно до того, як відбувається зміна декорацій на сцені.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.