Заміна електропроводки в квартирі: відео урок про те, як поміняти проводку в квартирі панельного будинку своїми руками

замена электропроводки в квартире

Вкрай важливо і безпечно мати справну проводку в квартирі або приватному домоволодінні. Несправна електрична мережа найчастіше стає причиною пожеж і нещасних випадків. Тому після закінчення двадцяти-тридцяти років припадає виробляти хоча б часткову заміну проводів або кабелів. З кожним роком в квартирі з’являються все більш потужні побутові прилади. Стає актуальною заміна проводки в хрущовці і в будинках старої споруди. У ті часи ніхто не замислювався, що колись сумарна потреба в електроенергії підвищиться настільки, що проводка перестане справлятися з навантаженням.

Чому проводиться заміна проводки в квартирі, чим небезпечна стара електропроводка

Причин для заміни проводки, насправді, багато. Розетка іскрить і плавиться, вона може просто грітися або розламатися. А що ж робити, якщо провід відламався безпосередньо біля неї, або близько введення в розподільну коробку або близько люстри ? Звичайно ж, варто подумати про заміну старої проводки в квартиру, швидше за все, проблема саме в цьому.

новые провода для электропроводки

замена электропроводки в квартире

как заменить проводку своими руками

Експлуатація будь-якої інженерної мережі, включаючи електричну, призводить до того, що з «віком » проводка зазнає змін і приходить в непридатність. З часом розетки з вимикачами й проведення « старіють », їх термін служби закінчується. Крім того, в сучасних квартирах з’являється стільки нової і енергоємної техніки, що стара проводка просто не витримує і починає « плавиться ». Тому, починаючи ремонт в будь-якій квартирі, варто подумати не про часткову заміну електропроводки в квартирі, а про повну.

Стара ізоляція оголюється, вона тріскається, кінці проводів втрачають властивості, підгорають і обламуються- все це веде до того, що приходить пора поміняти електропроводку в квартирі. Крім цього, стара проводка з алюмінієвих проводів не витримує навантаження сучасних побутових приладів. Починає вибивати пробки, разом з тим іскряться розетки, і час від часу блимає світло, одночасна прання призводить до того, що неможливо подивитися телевізор або приготувати їжу в електричній печі- все це наводить на думку, що пора замінити електропроводку в квартирі.

Найчастіше проводку міняють при переплануванні житла або при переході з одно-, або трьохпровідний і п’ятипровідна проводку, а також заміну роблять при зносі проводів і при їх несправності.

Заміна електропроводки в панельному будинку або хрущовці своїми руками : навчальне відео

Після рішення по заміні проводки в панельному будинку, або цегляному, необхідно визначитися з типом кабелю. Пріоритет, звичайно ж, залишається за мідним дротом. Його характеристики набагато вище алюмінієвого аналога. Хоча він і схильний до окислення, але цього можна уникнути, покривши його кінці шаром припою. Обов’язково варто враховувати перетин жили.

Простіше відбувається заміна електропроводки в квартирі відкритого типу, бо на приховану проводку витрачається набагато більше часу і зусиль. Полегшується процес заміни тим, що при відкритому прокладанні легше провести заміну проводки в квартирі, відео в цій статті покаже поетапну заміну електромережі.

Після того, як демонтована стара проводка, приступають до розмітки нових електромереж. Намічають нові розетки, тому що старі не відповідають вимогам власників, і вимикачі, більш зручні в експлуатації. Їх положення має бути комфортним. Для проводки можна використовувати і старі штроби в стіні, але додатково зробити нові- стане непоганим варіантом.

З’єднують дроти в розподільних коробках. Щоб не було іскріння контактів, мідні провідники разом з алюмінієвими рекомендується стикувати тільки через спеціальні перехідники. Це виключить перегрів та інші небажані ефекти.

Після монтажу при заміні проводки рекомендується перевірити її на відсутність короткого замикання і працездатність всієї мережі. У цьому може допомогти тестер, або фазовий індикатор. Закладення каналів розчином штукатурки завершить етап заміни електропроводки.

© 3345 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.