Змішувачі для ванної з душем і без : види, вибір, фото і монтаж; як вибрати змішувач для ванної кімнати і встановити його своїм руками ?

смеситель для ванной

Змішувач або кран для ванної- це не просто функціональний елемент, що забезпечує необхідний напір і температури води. Це важлива складова частина інтер’єру, в значній мірі формує стиль приміщення. При виборі сантехнічного обладнання слід продумати всі деталі, у тому числі і наскільки кран буде гармоніювати з іншими складовими елементами інтер’єру.

Виробники пропонують дуже широкий асортимент змішувачів для ванної кімнати, що відрізняються по конструкції, дизайну, матеріалу та декоративному покриттю. Останнім часом з’явилися нові деколи дуже незвичайні моделі, здатні задовольнити навіть найвишуканіший смак.

Які бувають змішувачі для ванни та душу : вбудовані, підлогові, настінні, каскадні

З урахуванням наявного розмаїття перед господарями постає непроста проблема, який змішувач вибрати для ванної. Нерідко вибір робиться на користь традиційних вентильних або більш сучасних кульових моделей. Але і тут можливі непогані варіанти. Останнім часом стають популярні змішувачі каскадного типу, їх ще називають « водоспад » або « Ніагара ». Вони мають ряд переваг: швидкий час наповнення ванни, незвичайний дизайн, проведення гідромасажу з можливістю релаксації.

смеситель для ванной

вентильный смеситель в ванную

смеситель водопад для ванной

Оригінальну конструкцію має підлоговий змішувач для ванни. Його стильний сучасний дизайн перетворить кімнату. Єдине, що може перешкоджати купівлі- висока вартість (від 500 до 5000 доларів) і великі габарити, так що встановити подібну конструкцію в хрущовці досить проблематично. Для маленького санвузла краще всього використовувати вбудований, складаний тип крана. До речі, він не тільки дозволить звільнити простір, але і допоможе створити оригінальний дизайн.

І все-таки найпоширенішими на сьогоднішній день залишаються моделі, що встановлюються на стіну, або на борт ванни. Такої популярності сприяє і більш демократична ціна, і невеликі розміри, і звична конструкція, з якою здатні розібратися більшість домашніх умільців.

Як встановити кран у ванній : оптимальна висота установки змішувача і порядок монтажу

Популярність настінної установки змішувача у ванній в чому викликана особливостями конструкції ванн, багато з яких не мають монтажних отворів. Монтаж здійснюється на згони водопровідних труб, стаціонарно встановлених або вмонтованих в стіну. Для кріплення застосовують різні фітинги або ексцентрики, які забезпечують надійну фіксацію змішувача і герметичність з’єднань.

При монтажі важливо правильно визначити висоту змішувача над ванною і довжину його виливу. Нерідко один змішувач використовується і для ванни, і для умивальника. Це можливо за рахунок великої довжини виливу (до 50 см). Рекомендована висота установки змішувача щодо борта- від 100 до 150 мм. При інших параметрах відкривати або закривати кран не дуже зручно.

Основна зручність настінної установки змішувача у ванну полягає в можливості вибрати місце монтажу виходячи з особливостей приміщення. Хоча найчастіше для настінного монтажу вибирають стіну, що примикає до того краю ванни, де розташований слив. Настінний монтаж спрощує і підведення води, і допуск до місця з’єднання, що спрощує проведення профілактики та ремонту.

Настінний монтаж нерідко застосовується і при установці прихованих змішувачів. Якби не складність конструкції і установки, а так само порівняно високу вартість даний тип змішувачів можна було б вважати ідеальним.

Як поставити змішувач на борт ванни, акрилової або металевою : установка врізного крана

Якщо конструкція ванни дозволяє, то змішувач монтують на її борт. Зараз дуже популярні врізні змішувачі для ванної, виконані в ретро стилі. Бронзові або латунні крани з витонченими вентилями створять відповідну атмосферу старовини, що сприяє розслабленню і відпочинку. Вже сам процес відкриття або закриття вантажного крана, з плавними формами і вигинами налаштовує на певний неспішний лад, допомагаючи залишити суєту і хвилювання за порогом.

Є невелике відмінність в тому, як встановити змішувач у ванній сталевий і акрилової. Акрилові вироби стають все більш популярними, завдяки своїм перевагам, але по міцності акрил поступається сталі або чавуну, і це необхідно враховувати при монтажі. Якщо акриловий вкладиш встановлений на чавунне або сталеве підстава, то принципових відмінностей не існує. А при установці на свободнонесущий акриловий каркас потрібне додаткове посилення бортика. Так само при монтажі змішувача на акрилове покриття не можна перетиснути фіксуючу гайку, щоб не виникли деформації.

Є особливості і при установці каскадного крана у ванну кімнату. Конструкція « водоспаду » має іншу систему підведення води, а також фіксації на борту. Деякі типи каскадних змішувачів можна встановлювати в наявні монтажні отвори на борту, а інші мають власну оригінальну конструкцію кріплення, що дозволяє проводити встановлення в найбільш зручному місці.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.