Змішувачі для ванної з душем і душової кабіни : види і конструкція ; як встановити вбудовується змішувач для душу, настінний, прихованого монтажу

смеситель для душа

Душ і ванна- головні помічники при прийомі водних процедур і турботи про чистоту тіла. Особливо часто користуються душем, адже якщо на прийом ванни потрібен якийсь час, то для швидкого ополіскування достатньо кількох хвилин. Розроблено кілька типів конструкцій змішувачів для душу. Порівняно недавно з’явилися змішувачі для душу прихованого монтажу, які дозволяють заощадити місце.

Використовуються й інші конструкції, наприклад, змішувач для літнього душа на дачі або змішувач з гігієнічним душем. Кожен з них мають свій пристрій, але спільним є змішання і подача води з комфортною температурою.

Стаціонарні змішувачі для ванни та душу з лійкою і одноважільним перемикачем

Основний елемент, який забезпечує подачу води- змішувач душовій. Його функції- це регулювання натиску і температури водяного потоку. Але не менш важливо забезпечити потрібне розподіл водного потоку, що ллється з душової лійки. Сьогодні випускаються різні варіанти лійок для душу, від найпростіших до многорежимних. Конструкція змішувачів залежить від складності пристрою лійки. Для найпростіших, використовується одноважеля система перемикання, яка подає воду або на кран, або на душ. Лейка може мати стаціонарну установку на жорстко закріпленій трубі або штанзі, або монтуватися на гнучкий шланг.

эксклюзивный смеситель для душа

встроенный смеситель для душа в ванной

настенный душевой смеситель

Пристрій змішувача для душової кабіни більш складне. Система перемикання дозволяє застосовувати декілька режимів розсіювання води, в тому числі і регулювання. У кабінках до встановлених гідромасажними системами (типу душа Шарко) застосовуються змішувачі з декількома перемикачами. Раніше регулювання температури і напору здійснювалося за допомогою двох вентилів, а сьогодні більш популярні кульові змішувачі, де переміщаючи важіль у різних напрямках можна задати необхідні параметри.

Даний тип змішувача може працювати в режимах подачі води у вилив крана, і на лійку душу. У такій конструкції використовується додатковий перемикач режиму. Нерідко такі змішувачі використовуються і для ванни і для умивальника. Подібне перемикання можливо за рахунок використання крана з довгим виливом та гнучкого шланга для душу.

Кран для літнього душа : пристрій і монтаж душового змішувача з лійкою на дачі

Великою популярністю користуються і літні душі для дачі. Найбільш проста конструкція- це бочка з встановленою на ній лійкою для душу з краном. Нагрівання води відбувається природним шляхом, а подача здійснюється самопливом, за рахунок установки бочки на певній висоті. Недоліком даної конструкції є неможливість нормальної коригування температури, особливо в прохолодну погоду, хоча в більшості випадків свої функції такий душ виконує.

Сьогодні все частіше використовують водонагрівач з підключеним до нього краном для душу. Як правило, температура регулюється термостатом водонагрівача, тому кран використовується тільки для регулювання напору води. Залежно від обсягу споживання гарячої води для такого душа використовують проточний або накопичувальний водонагрівач.

Розташування душового крана для дачної душової кабінки дещо відрізняється від місця установки змішувача у звичайній ванній кімнаті. Найчастіше кран встановлюється вгорі, над лійкою. Це спрощує монтаж і полегшує регулювання водяного потоку.

Висота установки змішувача для душу і правильний монтаж душового крана

Досить важливим параметром при монтажі змішувача з душем є висота його установки. У даній ситуації має значення висота установки самого змішувача і висота розташування лійки душа. Зазвичай змішувач монтують на висоті 0,9-1,4 м від підлоги або від дна ванною. а висота лійки підбирається індивідуально і залежить від росту людини.

Спочатку використовувалися змішувачі для душу стаціонарного, де подача води на лійку відбувається по закріпленій трубі. Пізніше почали використовувати для подачі гнучкий шланг. Користуватися душем стало простіше. Для фіксації використовувався кронштейн, а сьогодні застосовується більш зручна конструкція у вигляді штанги і пересувного фіксатора, і кожен член сім’ї може відрегулювати висоту лійки під свій зріст.

Найчастіше установка змішувачі у ванну з душем відбувається на стіну, хоча застосовується монтаж і на борт ванної, і на підлогу. Останнє можливо для ванних кімнат великої площі. У малогабаритних квартирах не завжди вдається знайти місце для підлогової установки. Тут частіше зустрічаються вбудовані змішувачі, які прибираються або складаються в той момент, коли ними не користуються, що дозволяє заощадити трохи місця.

Все більш популярними стають душові кабінки для ванних кімнат. У малогабаритних квартирах їх нерідко встановлюють замість ванн, що дозволяє поставити ще й пральну машинку. У більш просторих квартирах такі кабінки стають додатковим обладнанням ванної кімнати. Їх змішувач має досить складну конструкцію і встановлюється при складанні душових кабінок на заводі. Завдання сантехніка або домашнього майстра, зводиться до підводу гарячій і холодній воді і підключенню зливу до каналізації.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.