Змістовно про найважливіше: який краще купити унітаз для конкретних умов експлуатації

Можливості сучасних технологій здатні змінити традиційне уявлення про компонування звичного санвузла. Різні конструкції унітазів ставлять перед споживачем складну задачу, розв’язати яку можна тільки після аналізу комплексу параметрів.

Питання першорядної важливості: який матеріал кращий для унітазу

Безперечними лідерами у розглядуваній категорії є вироби з ексклюзивних матеріалів — таких, як штучний або природний камінь, сталь. Подібного роду високотехнологічні продукти з прекрасними експлуатаційними і естетичними властивостями доступні тільки для добре забезпечених споживачів.

Переважна ж більшість покупців у справі, який краще вибрати унітаз, змушене вирішувати укорінений компроміс: віддати перевагу виробу з дешевого фаянсу або неймовірно практичного порцеляни. Крім вищезазначеного, перший варіант більше переваг не має. Навіть технологія з додатковими етапами відпалу та нанесення покриттів не дозволяє ліквідувати повною мірою високу пористість фаянсу, створює передумови для скупчення різного роду включень та акумуляції неприємних запахів.

Порцелянові продукти славляться своєю міцністю і довговічністю. Переваги виробів:

 • мають привабливий зовнішній вигляд;
 • володіють високою якістю поверхонь, що вказує на легкість здійснення процедури чищення виробу;
 • характеризуються низьким коефіцієнтом водопоглинання (стійкість до вбирання бруду і сторонніх ароматичних молекул).

Єдиним аргументом при вирішенні питання, який краще купити унітаз, не на користь порцеляни може виступати кілька завищена ціна на продукт.

Нюанси в конструкціях внутрішніх форм

Визначившись з матеріалом, слід приступити до ретельного аналізу конфігурацій внутрішніх форм. Існує три види чаш:

 • тарілчаста;
 • воронкоподібна;
 • козырьковая.

Тарілчаста конструкція передбачає наявність злегка увігнутої горизонтальної платформи. Пряме призначення останньої — запобігання появи бризок при раптовому рух деякої маси.

Однак така конфігурація вважається недосконалою з точки зору гігієнічних особливостей: платформа служить свого роду накопичувачем різних включень. Крім того, постійно присутня вода провокує виникнення практично невиправні соляних відкладень.

Цікавлячись тим, яку форму унітазу краще вибрати, слід придивитися до оптимальної лійкоподібної конфігураци. Цей тип виробу є найсприятливішим з гігієнічних міркувань, оскільки маса відразу ж транспортується в заповнену водою горловину.

Проте клас комфорту тут далеко не високий: утворення бризок практично нічого не перешкоджає. Трохи краще в цьому відношенні йдуть справи в модифікації з похилим задньою стінкою.

Найпрогресивнішою на сьогоднішній день є так звана козырьковая чаша. Геометрія задовольняє вимогам санітарно-гігієнічного профілю, так і наслідки від «ефекту сплеску» тут мінімальні. Конструкція являє собою вузьку воронку, перед якою штучно створений згин стінки особливої форми. Конфігурація часто іменується як «антивсплеск».

Класифікація за принципом з’єднання складальних одиниць: унітаз який компонування краще купити для конкретних умов

Відмітною ознакою будь-якого виробу даного профілю служить наявність зливного бачка. За способом взаємозв’язки останнього з унітазом розрізняють наступні моделі:

 • роздільні;
 • моноблочні.

Перша компонування досить складна в установці і незручна в обслуговуванні. Роблячи вибір при вирішенні задачі, якій конфігурації краще купити унітаз, в бік класу роздільних моделей, споживачі, як правило, прагнуть відтворити атмосферу ретро.

Спільні вироби більш практичні і легкі в установці. Система зливу тут працює набагато тихіше, однак швидкість зливний струменя на порядок нижче. Групу представляють також ексклюзивні кутові моделі.

Конструкції унітазів діляться ще і по монтажного ознакою на:

 • підлогові;
 • напольно-приставні;
 • підвісні.

Підлогові унітази є воістину бюджетним рішенням. Виріб розташовується на деякій відстані від стіни, нераціонально розпоряджаючись, таким чином, і без того скромним простором більшості спеціально виділених приміщень. Компонування продовжує користуватися високою популярністю в силу зручності монтажу і простоти експлуатації виробу.

Вирішуючи дилему, який унітаз з монтажного класу краще вибрати, слід мати на увазі, що напольно-приставна конструкція:

 • максимально ефективно використовує робочий простір приміщення;
 • не поступається по міцності і надійності підлоговим варіантам;
 • вимагає проведення більш складного циклу монтажно-підготовчих робіт.

Останній фактор пояснюється тим, що бачок та інші комунікації встановлюються приховано. Отже, контактує вертикальна поверхня повинна бути попередньо підготовлена під монтаж необхідних елементів установки.

Підвісні унітази кріпляться на облаштовану попередньо систему інсталяції, в якій базуються всі комунікації і зливний бак. Після здійснення монтажу, «органи» системи закриваються декоративними панелями. Подібна конфігурація продуктивно використовує відведений простір і полегшує прибирання кімнати, оскільки виріб не контактує з підлогою.

.

Конструкція випускного патрубка

Розмірковуючи, який варіант унітазу краще купити, не варто забувати про досить важливу характеристику — вигляді системи стоку. Адже саме він зумовлює можливість використання виробу в конкретних експлуатаційних умовах. За цією ознакою розрізняють наступні типи унітазів:

 1. З прямим вертикальним випуском. Можуть бути використані тільки в тому разі, коли каналізаційна труба йде «в підлогу». Така схема сприяє економії простору, однак реалізована лише в нових будівлях. Адаптувати пристрій під інші типи каналізаційного струму неможливо!
 2. З прямим горизонтальним випуском. Властивість адаптації даного типу властиво — з допомогою гнучкої гофри можна переробити сток під будь-яку конфігурацію каналізаційної системи;
 3. З косим відведенням. Подібна компоновка широко поширена в будинках, будівництво яких було здійснено в епоху СРСР.

Визначати, якої структури унітаз краще вибрати з вищенаведених, не варто. Тут вибір повинен ґрунтуватися тільки на конструкції каналізаційного стоку. Переробка будь-якого варіанту в який-небудь інший або неможлива, або призведе до значного погіршення надійності конструкції!

Інші тонкощі вибору

Вільно орієнтуватися в даному сегменті сантехніки можна тільки після знайомства з деякими нюансами — такими, як:

 • алгоритм зливу і його конструкція;
 • види приводів зливного механізму;
 • система набору води в ємність.

У сучасних пристроях зустрічається два типи дії зливного механізму:

 • каскадна, або горизонтальна, подача води в чашу;
 • кругова подача рідини по всьому периметру унітазу.

Єдиний недолік горизонтального змиву — неможливість охопити потоком весь периметр чаші, внаслідок чого частота циклів обслуговування пристрою зростає.

Круговий злив може бути як прямим, так і закрученим. До переваг такої конфігурації слід віднести відмінні миючі властивості і набагато меншу амплітуду звукових коливань.

Розмірковуючи, з якою системою зливу краще купити унітаз, слід взяти до уваги наступні особливості кругової компонування змиву:

 • оригінальна схема містить під ободом велику кількість отворів малого діаметру, які здатні швидко прийти в неробочий стан в більшій частині з-за високої жорсткості води;
 • наявність під ободком унітаза пластмасових вставок свідчить лише про імітацію душового змиву, ефективність якого навіть порівняти з більш простий каскадної схемою.

Розглядаючи різні конструкції виробів, можна виявити, що види приводів бувають двох класів: кнопковий і важільний. З’ясовуючи, з якою системою змиву краще вибрати унітаз з економічних міркувань, слід мати на увазі, що більшість кнопкових варіантів функціонують у двох режимах: злив в півбака або в повний бак.

Схема набору води у бачок може бути організована в двох варіантах: апаратура знаходиться у верхній частині або в нижній частинах. Висновок очевидний: нижня подача рідини не має можливості створювати гидроколебания, а отже, і провокувати виникнення шуму при заборі води.

Також слід зазначити про додаткових технологічних рішеннях, що використовуються в дорогих моделях:

 • сидіння з мікроліфтом — кришка, здійснюючи маневр «закривання», подтормаживается спеціальним пристроєм, вбудованим в петлі;
 • обід з підігрівом;
 • антибактеріальне випромінювання;
 • програмований змив.

Коротко про головне

Засмутившись тим, який тип унітазу краще купити, необхідно з особливою увагою поставитися до наступним характеристикам:

 • матеріал (краще фарфор);
 • конструкція чаші (більш прогресивною вважається козырьковая — «антивсплеск»);
 • тип взаємозв’язку унітазу з бачком (роздільний або моноблочний) і передбачуваний варіант монтажу — привабливо і цілком лаконічно виглядають напольно-приставні і підвісні варіанти;
 • конфігурація системи стоку, вид якої визначає схема каналізаційної підводки.

При виборі унітазу слід також взяти до уваги конструкцію системи змиву. Незважаючи на високий рівень пропонованих вимог, пріоритет залишається за круговою схемою. Обігрів сидіння поліпшить комфортабельну складову, а опція «мікроліфт» стане приємним доповненням і позбавить користувача від «гучних ударів» закривається кришки.

© 3166 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.