Зруб лазні з колоди : фото, проекти, будівництво та обробка; рубана лазня з колоди і бруса своїми руками

сруб бани

Для швидкого будівництва лазні відмінно підходять звичайні колоди. Бревенчатая лазня обійдеться господарям набагато дешевше інших варіантів. Крім цього лазні срубовие екологічні і красиві. На фото бань з колоди видно, як вони схожі на старовинні російські споруди. Але у зрубу є ряд недоліків: складнощі з теплоізоляцією і велику вагу, через якого будови потребують більш важкому фундаменті. Через погане прилягання стовбурів шви і стики доводитися законопачувати клоччям або повстю. Необхідно щорічно перевіряти стан стиків і при необхідності заміняти ізоляцію.

Колод зруби бань: фото і кращі проекти будівель ручної рубки

Для самостійної споруди краще вибирати нескладні проекти бань з колоди. Адже в лазні головне- цілющі і розслабляючі процедури, які краще приймати в простій, заспокійливої обстановці. Будівництво лазні з колод починається з вибору проекту. Можна використовувати типові проекти бань зі зрубу або індивідуальні, складені з урахуванням особливостей присадибної ділянки і побажань замовника. На лазні з колоди фото видно, якими затишними та комфортними можуть бути дерев’яні споруди, саме такими мають бути класичні баньки.

баня из сруба

как сделать сруб бани

сруб бани своими руками

Зруб виготовляється двома способами: « в чашу » і «в лапу». У першому варіанті кінці колод виходять за межі кутів, у другому- ні. При використанні будь-якого з цих способів максимальне прилягання колод один до одного досягається випилюванням симетричних пазів.

Як поставити зруб лазні своїми руками, і чим обробити колоди ?

Рубати стіни лазні з круглих колод зможе не кожен. Для цього необхідні певні будівельні навички і знання. Якщо сумніваєтеся у своїх силах, зробити зруб лазні з бруса, з укладанням якого впорається навіть непрофесійний будівельник.

Виходячи з розміру будови і особливостей грунту, рубані лазні ставляться на стрічковий або стовпчастий фундамент. У глинистих грунтах основу фундаменту закладається на 10 см нижче рівня промерзання, для пісочних грунтів дотримання цієї умови необов’язково.

При використанні стовпчастого фундаменту стовпи ставляться в місцях з’єднання стін і на 30 см виводяться над поверхнею, потім вирівнюються цементним розчином. Після гідроізоляції грунту руберойдом, проводиться підсипка піском і гравієм, на яку заливається бетон. Для глинистих грунтів краще встановлювати стовпи з бетону.

Для зрубу краще вибирати колоди або бруси з хвойних порід дерев. Перед укладанням першого вінця влаштовується гідроізоляція фундаменту за допомогою руберойду, покладеного в кілька шарів на мастику. Колоди для окладного (нижнього) вінця необхідно оттесать на один кант, це забезпечить кращий контакт з фундаментом. Поверх укладаються перші два колоди, наступні два лягають перпендикулярно першим і з’єднуються в чашку. Чашка виконується інструментом «чорта». Основний обсяг « чашки » краще випиляти бензопилою, а стамескою вибрати залишки.

Для другого вінця вибираються самі товсті колоди, так як в них будуть входити лаги для підлоги. Більш щільне з’єднання колод забезпечують поздовжні пази, ширина і глибина яких становить третину діаметра попереднього колоди. Для більше міцності вінці з’єднуються дерев’яними нагелями. Після підняття зрубу до необхідної висоти укладаються стельові балки і крокви для покрівлі.

Зруби з дерева обов’язково обробляються захисними складами : антисептиками і антипіренами. Вони захистять будову від загоряння, комах, виникнення цвілі, вологи.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.