Якщо ви вирішили приєднати ваш будинок до вуличної водопровідної мережі, першим важливим етапом буде отримання дозволу від організації, яка відповідає за експлуатацію водопроводу. Зазвичай це виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства. На цьому етапі також ви отримаєте умови підключення, які включають місце розташування і схему можливого приєднання (найчастіше найближчий колодязь), глибину закладення труб, гарантований тиск на вводі та інші деталі.
Звернувшись у вказану організацію, ви також можете замовити прокладку водопроводу для вашого будинку або принаймні отримати зразок кошторису на цей вид робіт. Якщо запропоновані витрати виявилися для вас занадто високими, варто розглянути можливість пошуку інших підрядників для прокладання системи водопостачання.
Щоб краще зрозуміти суть майбутніх робіт, розглянемо основні елементи системи водопостачання житлового будинку при підключенні до централізованого водозабору. Ці елементи включають зовнішній вхід, трубопроводи і вентилі. Знаючи ці основні деталі, ви будете більш обізнані та готові до цього важливого етапу у будівництві вашого будинку.
Для прокладання водопроводу можна використовувати сталеві, оцинковані, чавунні, пластмасові труби. Для сталевих та пластмасових труб мінімальний діаметр введення повинен бути не менше 20 мм, для чавунних – 50 мм. Глибина закладення повинна бути на 41,5 м нижче за глибину промерзання. Можливе утеплення підземного водопроводу теплоізоляцією.
Якщо в будинку є підвал, вхід прокладають через фундамент за допомогою футляра з відрізка труби більшого діаметру. Отвір у футлярі закладають смоляним пасмом (льон), глиною, цементним розчином шаром 3-5 см з обох кінців. У будинках без підвалу введення прокладають у футлярі у ґрунті під фундаментом.
У системі обов’язково має бути передбачена можливість повного відключення водопроводу, повного зневоднення. Також при прокладанні водопроводу роблять ухил у бік вступного колодязя, що дорівнює 0,003.