Що таке шпаклівка: для чого вона потрібна і як її використовувати

Готові шпаклівки – це сухі суміші, які розбавляються водою, або готові до застосування у пастоподібному складі. Усі шпаклівки умовно можна поділити на дві групи: вирівнювальні та фінішні.

Шпаклівки, що вирівнюють (шпаклівки першого шару), являють собою «чорнові» матеріали, призначені для попереднього вирівнювання поверхонь. Товщина нанесення такого складу – 0,5 – 2,5 мм за один прийом. Щоб при висиханні не утворилися тріщини, а перший шар не дав усадки, шпаклівка повинна мати гарну пластичність.

Призначення фінішних шпаклівок – закладення дрібних дефектів: тріщин, подряпин. Зазвичай вони наносяться при остаточному вирівнюванні поверхонь тонким шаром не більше 1 мм. Існують особливо тонкі шпаклівки, що отримали назву суперфінішних.

Важливо стежити за товщиною шарів шпаклівки, щоб не допустити максимально допустимого для даної марки шпаклівки значення. При недотриманні цієї вимоги поверхня може дати тріщину.

Якісні сухі шпаклівки готують на основі гіпсу або цементу, модифікуючи їх полімерами для покращення властивостей: злипання шпаклівки з основою, еластичності, водостійкості, легкості у застосуванні та, зрештою, забезпечення довговічності нанесеного шару шпаклівки.

Гіпсові шпаклівки відрізняються високою пластичністю, особливою білизною, зручністю в нанесенні, але придатні для шпаклювання лише в сухих приміщеннях.

Шпаклівки, в основу склад яких покладено цемент, за простотою нанесення практично не поступаються гіпсовим, але значно перевершують їх за вологостійкістю, завдяки чому використовуються для шпаклівки у вологих приміщеннях. Шліфують цементні шпаклівки через день-два після нанесення. Згодом склад стає міцнішим, і через місяць обробити його буде вже неможливо.

Готують шпаклівку безпосередньо перед початком робіт. Суміш придатна для застосування протягом певного часу, обумовленого наявністю певних компонентів. Після цього періоду її пластичні властивості, або здатність до рівномірного нанесення тонким шаром, губляться.

Нерідко шпаклівки містять широкий спектр спеціальних хімічних добавок, що підвищують міцність та адгезійні властивості покриття, що забезпечують рівномірність висихання шару шпаклівки, і, зрештою, гарантують хорошу еластичність покриття.

Готові шпаклівки незамінні в роботах, пов’язаних із геометричним вирівнюванням стін (оздобленням або ремонтом будинку). Завдяки шліфуванню покриття поверхню можна довести практично до ідеального стану.

Важливо дотримуватися однієї умови: не поєднувати між собою дешеві та дорогі продукти, а краще використовувати оздоблювальні матеріали однієї торгової марки.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *